BORELIOZA

LEŚNE WYPRAWY W PEŁNI BEZPIECZNE

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, w jak prosty sposób tlenoterapia hiperbaryczna może pomóc w likwidacji bakterii boreliozy z ciała zarażonego.

Infekcja przenoszona przez kleszcze wywołuje strach i obawy przed swobodnym korzystaniem z uroków natury. Podstawowa metodą leczenia boreliozy jest antybiotykoterapia. W przypadku długotrwałej choroby może jednak okazać się mało skuteczna. Krętki borelii osiedlają się w głęboko osadzonych tkankach gdzie staja się trudne do zwalczania. Są mikroorganizmami, które charakteryzują się umiejętnością szybkiego oczyszczania się z toksyn.  W przypadkach przewlekłych objawów boreliozy, skutki choroby mogą utrzymywać się dłużej, nawet po zakończeniu terapii antybiotykiem. Takie osoby wymagają leczenia wspomagającego lub nawet rehabilitacji. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak w prosty sposób tlenoterapia hiperbaryczna może pomóc w likwidacji bakterii boreliozy z ciała zarażonego. Terapia tlenem poprawia funkcje immunologiczne organizmu, przez to szybciej pozbywa się toksyn. Większość bakterii jest beztlenowa, a to oznacza że dostarczenie potężnej dawki tlenu pomaga się ich pozbyć.  Skuteczność terapii można łatwo rozpoznać po reakcji
Jarischa – Herxheimera.
Zachodzi wtedy gdy ginące bakterie pozbywają się toksyn wywołujących gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe i kostne, świąd, nudności i wymioty oraz wysypki skórne. Zdolność tlenoterapii do redukowania stanów zapalnych powoduje, że już po pierwszych sesjach w komorze hiperbarycznej można odczuć poprawę. Aby leczenie boreliozy z pomocą hiperbarii było całkowicie skuteczne, przewiduje się wykonanie serii ok 40 zabiegów realizowanych codziennie. Poza usunięciem infekcji, terapia w komorze hiperbarycznej zapewnia regenerację po przebytej chorobie.

  • usunięcie infekcji bakteryjnej z systemu immunologicznego zarażonego
  • ratunek, przy braku reakcji ze strony terapii antybiotykowej
  • tworzenie się nowych naczyń włosowatych
  • regeneracja uszkodzonych, pochorobowych tkanek

Umów termin

ADRES

ul. Hallera 29a
lok. 3c, I piętro
07-410 Ostrołęka

ul. Warszawska 12A
06-300 Przasnysz

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek - piątek:
9:00 - 17:00

Istnieje możliwość umówienia terminu poza godzinami pracy oraz w soboty i niedziele. Skontaktuj się z nami