AUTYZM

TERAPIA HIPERBARYCZNA JAKO MOST, KTÓRY ŁĄCZY

Terapia hiperbaryczna łagodzi objawy autyzmu. Bliscy osób dotkniętych każdym spektrum autyzmu szukają sposobu, by ułatwić im kontakt z otaczającym światem. Terapia hiperbaryczna okazuje się w tym przypadku zbawienna.

Od kilku lat z dużym powodzeniem wykorzystuje się komory hiperbaryczne we wspomaganiu terapii łagodzenia objawów autyzmu. Stan fizyczny i psychiczny osoby korzystającej z kabiny ulega znacznej poprawie, bowiem terapia zapewnia odpowiednie dotlenienie i wzmocnienie układu immunologicznego. Łagodzi bodźce emocjonalne oraz zwiększa dotlenienie organizmu, co skutkuje poprawą koncentracji, zdolności uczenia się i zachowania wobec innych osób. Komora hiperbaryczna jest bezpieczna, a personel gabinetu nieprzerwanie zapewnia potrzebny kontakt. Tlenoterapia w komorze nie jest w stanie wyleczyć autyzmu, ale znacznie poprawia jakość życia osoby dotkniętej tymi objawami i jego rodziny. Najważniejsze zalety terapii:

 • przyspieszenie regeneracji jelit
 • usuwanie toksyn z organizmu
 • wzrost produkcji komórek macierzystych

Rodzice korzystający z tego rodzaju terapii zauważyli u swoich dzieci:

 • osoba ze spektrum autyzmu zaczyna zwracać większą uwagę na bodźce zewnętrzne
 • gwałtowne reakcje emocjonalne na głośne dźwięki zostają złagodzone
 • praca układu odpornościowego i metabolizmu poprawia się
 • lepsza zdolność komunikowania się
 • poprawę koncentracji i większa aktywność
 • poprawę jakości snu
 • mniejsze problemy jelitowe
 • poprawa apetytu

Terapia w komorze hiperbarycznej dotlenia mózg i całe ciało, poprawiając przepływ krwi. Tlen transportowany przez krew odżywia komórki mózgu i stymuluje je do działania, dodatkowo namnażają się komórki macierzyste. Organizm pozbywa się bakterii, toksyn i drożdżaków , które nasilają objawy każdej choroby.

Badania naukowe

Dr James Neubreder był jednym z lekarzy, który badał wpływ hiperbarii na dzieci z objawami autyzmu. Pracując z 5000 dzieci wykazał, że tlenoterapia poprawiła jakość życia u 80 proc. jego pacjentów.

W 2008 roku ukazał się artykuł autorstwa Dorothea C Leman i jej zespołu w “Behavior analysis in practice”. Według badań efekty terapii u osób ze spektrum autyzmu należy opisywać w zakresie behawioralnym. Rodzice pacjentów poddanych tlenoterapii zaobserwowali poprawę kompetencji językowych, socjalizacja, poprawa w zachowaniu.

 

https://www.drneubrander.com/studies.php

https://link.springer.com/article/10.1186/1471-2431-7-36

http://wydawnictwo.wseit.edu.pl/wp-content/uploads/2020/06/Wp%C5%82yw-hiperbarii-tlenowej-na-terapi%C4%99-dzieci.pdf

Umów termin

ADRES

ul. Hallera 29a
lok. 3c, I piętro
07-410 Ostrołęka

ul. Warszawska 12A
06-300 Przasnysz

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek - piątek:
9:00 - 17:00

Istnieje możliwość umówienia terminu poza godzinami pracy oraz w soboty i niedziele. Skontaktuj się z nami